GoPro Hero Açılmıyor!!!

Written by

Hiç bir şekilde hayati bir belirtinin olmaması;

Başlangıçtan da anlaşılacağı üzere hemen sorunun çözümüne yönelik aklınıza bir kaç fikir gelmiştir. Öncelikle makinenizin açılmamasını engelleyen çok faktör olabilir. Bu makalenin konusu ise ; makinenizi şarja taktınız ve belli bir süre sonra açma tuşuna bastınız açılmıyor . Pili çıkartınız sd kartı çıkarttınız tekrar şarja bağladınız ve o da nesi makine hiç bir hayati gösterge belirtmiyor. Ne ekran geliyor ne şarj ışığı yanıyor hiç bir hayat belirtisi yok. Bu durumda makinenizin bozulduğunu düşünüp hemen ya garantinin yada bir tamircinin yolunu tutmadan önce size yapmanız gereken bir kaç önerim var.

Statik Elektirik

Özellikle şarj sonrası bu hata ile karşılaşmanız veya manyetik bir ortam da gopro’nuzun bulunması sonucu makinenizin ana kartında statik elektrik toplayacağından makineniz kendini korumaya alarak açmıyor. Bu sorun size şunu hatırlatabilir hani masaüstü bilgisayarlarımızın kasasından bir kaç parça değiştirirken çıplak elle ana karta bilmeden dokunuruz da daha sonrasında fişe takıp power tuşuna bastığımızda açılmaz, hep sorunu taktığımız parçada ararız halbuki Go pro da olduğu gibi bilgisayarımızda kendini korumaya almıştır. Sorunu fişten çekip power düğmesine 20 sn basılı tutarak statik elektriği boşaltarak buluruz. İşte gopro’da da size önereceğim şey bu.

Çözüm nedir peki?

Öncelikle yapmanız gereken şey makinenizin bataryasını çıkarıp daha sonra sd kartı çıkarıp en son yapmanız gereken işlem ; ön taraftaki mode tuşu ile üst taraftaki tuşa beraber 10 sn basılı tuttuktan sonra üstekini bırakıp mode tusuna 10 sn daha basılı tutmaktır .Bu işlem makinenizde ki statik elektriği boşaltarak makinenizin açılmasını sağlayabilir.

Article Categories:
Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir