RODE VIDEO MIC GO MİKROFON

Written by

RODE VIDEO MIC GO

Üreticinin belirtmesine göre; çok yüksek malzeme kalitesinin yanı sıra batarya ihtiyacı gerektirmeyen ve ek ayarlamalara gerek duyulmadan stok haliyle bile mükemmel sesleri yakalamanızı sağlayacak üstüne üstün titreşim engelleyici shockmount’u ile beraberinde gelen ve mağazalarda ki bu kalitede en ucuz mikrofon … Fiyat demişken 811 TL bandında mağazalarda görmek mümkün.

Fiyat içeriğine ne gibi aksesuar dahil?

Geniş dolu dolu bir aksesuarı kutu içerisinde bulunmamakta. Beraberinde gelen titreşim önleyici ve bütünleşik çift çizgi jack kablosuyla birlikte standart kağıt parçaları mevcut. Burada en büyük sıkıntınız telefonda ve pc’de kullanmaya ihtiyac duyduğunuz zamanlarda ”Rode SC7 3.5mm TRS to TRRS Patch Cable” dönüştürücü kabloya ihtiyaç duymanız . Bu kablonun da fiyatı 100 TL bandında.

Dip ses var mı?

Öncelikle yaklaşık olarak her mikrofonda olduğu gibi video mic go içinde bir dip ses var fakat; bu öyle kendini belli edebilecek bir şiddet içermiyor. Herhangi bir Audio Edit programı ile sıfır dip ses olmadan ses kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir mikrofonla karşılaştırabilir misin?

Trust marka bir mikrofon ve note 4 mikrofonu ile şuana kadar bir karşılaştırma yaptım . Farklı mikrofonlar edinince burayı sürekli güncel tutmaya çalışırım. Videoda bu karşılaştırmalar mevcut.

 

RODE VIDEO MIC GO Üreticinin belirtmesine göre; çok yüksek malzeme kalitesinin yanı sıra batarya ihtiyacı gerektirmeyen ve ek ayarlamalara gerek duyulmadan stok haliyle bile mükemmel sesleri yakalamanızı sağlayacak üstüne üstün titreşim engelleyici shockmount'u ile beraberinde gelen ve mağazalarda ki bu kalitede en ucuz mikrofon ... Fiyat demişken 811 TL bandında mağazalarda görmek mümkün. Fiyat içeriğine ne gibi aksesuar dahil? Geniş dolu dolu bir aksesuarı kutu içerisinde bulunmamakta. Beraberinde gelen titreşim önleyici ve bütünleşik çift çizgi jack kablosuyla birlikte standart kağıt parçaları mevcut. Burada en büyük sıkıntınız telefonda ve pc'de kullanmaya ihtiyac duyduğunuz zamanlarda ''Rode SC7 3.5mm TRS to TRRS Patch Cable'' dönüştürücü kabloya ihtiyaç duymanız . Bu kablonun da fiyatı 100 TL bandında. Dip ses var mı? Öncelikle yaklaşık olarak her mikrofonda olduğu gibi video mic go içinde bir dip ses var fakat; bu öyle kendini belli edebilecek bir şiddet içermiyor. Herhangi bir Audio Edit programı ile sıfır dip ses olmadan ses kaydedebilirsiniz. Herhangi bir mikrofonla karşılaştırabilir misin? Trust marka bir mikrofon ve note 4 mikrofonu ile şuana kadar bir karşılaştırma yaptım . Farklı mikrofonlar edinince burayı sürekli güncel tutmaya çalışırım. Videoda bu karşılaştırmalar mevcut.  

Hızlı Değerlendirme

811 TL Fiyatı - 5
Ek aksesuar ihtiyacı(Dönüştürücü) - 2
Titreşim Engelleyici ShockMount - 10
SLR Makineler için mount - 10
Bataryasız Çalışabilme - 5.1
Kısa JACK kablosu - 1.6
Ağırlık 73 Gram - 10

6.2

Sonuç olarak ürün ev ve youtube kullanıcıları için yeterli,dış çekimler için ise SLR makine mountu sayesinde sabit titresimsiz kayıtlar elde edebilirsiniz

User Rating: 2.65 ( 1 votes)
6
Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Enigma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir